ČESKÝ RÁJ

Zajímavosti - Zajímavosti

ZLATÁ STEZKA ČESKÉHO RÁJE

V druhé polovině 19. století se Český ráj stává kolébkou turistiky a po výletě Vojty Náprstka do Prachovských skal, a také díky založení Klubu českých turistů, jedním z prvních míst, kde se začínají budovat značení pro turisty, vyhlídky, restaurace apod. Jedním z vrcholů aktivit té doby je vytvoření turistické nabídky, dnes bychom řekli turistického produktu, pod názvem Zlatá stezka Českého ráje.

Období po druhé světové válce však nepřálo nejen poskytovatelům služeb, ale také samotné Zlaté stezce, která díky změnám a kolektivizaci v zemědělství dostala rány v podobě poničených a někde velmi těžko průchodných úseků.

Historická trasa Zlaté stezky Českého ráje představovala téměř 100 km dlouhou trasu (Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště - Valečov - Drábské světničky - Příhrazy - Kost - Nebákov - Dolní Mlýn - Trosky - Hrubá Skála - Valdštejn - Turnov - Frýdštejn - Malá Skála - Besedice - Kozákov - Tábor - Železnice - Jičín).

Obec:Český ráj

Přestože je současný stav některých úseků Zlaté stezky Českého ráje pro turisty mnohdy problematický, připravujeme pro Vás časový plán nové touratlas Zlaté stezky s doporučenými místy na trase i v blízkém okolí. Novým výchozím bodem bude město Kopidlno, které je jedním z center méně známé turistické oblasti Českého ráje - Mariánské zahrady. Pokud se tedy rozhodnete pro vícedenní putování, sledujte infomace, které budeme postupně zveřejňnovat.

small map

Události / reklamy

  • REGIOHRY.cz aneb Český ráj nejsou jen Trosky (VZ)

touratlas
ON-LINE PRŮVODCE
facebook